Q10 hiány létezik?

Természetesen létezik. Két oka lehet: kevés termelődik belőle, vagy túl sok fogy belőle.

Az emberben a Q10 termeléséért 10 gén felel, ha bármelyik hibásan működik, a Q10 szint lecsökken. Számos krónikus betegség a kutatók szerint szintén csökkenti a Q10 szintet: daganatos betegségek, krónikus szívbetegség, stb. Egyes gyógyszerek is gátolhatják a Q10 keletkezését, ezért ezek szedésénél megfontolandó a Q10 pótlása a betegeknél.

Bizonyos betegségekben, melyek egy vagy több szervünket érintik, a Q10 fogyasztás megnő. Természetes úton, a táplálékkal is jut szervezetünkbe Q10, de ez sajnos nagyon kevés. A pótlása ilyenkor nagyon fontos.

Miért szedjem?

A koenzim Q10-re gyakorlatilag szervezetünk minden sejtjének szüksége van. Energiaellátás híján a sejtek nem működnek, a szervek nem tudják ellátni feladatukat. Az internetről tudhatjuk, hogy nagyon sok olyan betegség, állapot van, amikor több Q10-re van szükség. Meggyógyítani természetesen nem fogja ezeket a betegségeket, de segít abban, hogy a sejtek és így a szervek optimálisan, jól működve segítsék túl a beteget a nehezebb időszakokon.

Sokszor semmilyen látható jele nincs annak, hogy szükségünk van Q10 bevitelre, mégis jót teszünk a testünkkel, ha pótoljuk. A baj megelőzése legtöbbször olcsóbb és egyszerűbb, mint a kialakult probléma kezelése.